Size bir telefon kadar yakınız
05321540984

Ofis & Büro Taşımacılığı

Anasayfa » Ofis & Büro Taşımacılığı

Taşınma işlemlerinin hepsi yorucu ve düşündürücü konulardır. Ofis Taşıma evraklardan, masa, koltuk ve bilgisayar ağlarının komple taşınmasından oluştuğundan son derece dikkatle ele alınması gereken bir taşıma biçimidir. Bu iş için kurulmuş özel Ofis Taşıma firmaları ve uzman elemanları sayesinde iş programıyla kısa sürede toplanma ve nakil işlemleri başlar.

Çalışma programlarında öncelikle özel evrak ve belgelerin ofis sahibi veya yetkilisi tarafından toplanması ve kaldırılması istenebileceğinden, geri kalan işlemler sırasıyla sökmelerle başladığı montaja uygun numaralandırıldığıdır. Bilgisayar ve kablolar düzenli olarak toplanıp, zarar görmeyecek kutuların içerisine yerleştirilerek üzerine numaralandırma uygulandığı, bağlantı kabloları ve aparatlarının da aynı kutuda toplandığı gözlenmiştir. Ofis Taşıma personeli ofis içindeki mobilya ve dolapları da daha rahat taşıyıp zarar görmemeleri açısından vidalı yerlerinden sökerek, uygun bez ve çarşaflarla sararak çizilme ve yırtılmaya karşı önlem aldıkları, bantla yapıştırmak sureti ile yine numaralandırdıkları bilinmektedir.

Asansörle veya merdivenle inilip çıkılma durumu göze alınarak bütün eşyalar açılmayacak ve dağılmayacak şekilde toplanmıştır. Ofis Taşıma ev eşyası kadar kalabalık eşya grubundan oluşmadığından daha kısa sürede olabileceği düşünülmektedir. Fakat büyük ve geniş çalışan ve oda sayısı fazla olan ofislerde taşınma süresi ve zamanı da uzun süreceği unutulmamalıdır. Ofis Taşıma çelik kasa taşınmasında da çeşitli yük kaldırıcı veya kalın halatlarla bağlama yoluyla ofisten alıp önce taşınacak kamyona, sonra da yeni ofise taşıma programı uygular.

Zamanın büyük kısmını çalışarak ofis ortamında geçiren birçok insanın günlük ihtiyaçları için kullandığı buzdolabı, bulaşık makinesi ve televizyon olabileceği ve bunlarında sökülüp uygun şartlarda taşınabileceği düşünülürse epey zor ve zahmetli bir süreçle karşılaşmak mümkündür. Ofis Taşıma çelik üstü kapılı kamyon kasalarla yapılması uygun görülüp yaz kış taşımacılığa uygundur. Çalışan personel, iş için elverişli olup olmadığına dair ön bilgilerle ve gerekli evraklarla tespit edilip, güven teşkil eden insanlardan oluşur.

İnsanların birçok değerli veya kıymetli eşyalarını görüp kötü düşünce ile ele geçirmeleri firmayı ve müşteriyi zora sokacağından haklarında olumlu sonuç alınanlar uzun süreli iş imkânına sahip olmaktadır. Ofis değiştirme de sökülüp taşınan eşyalar yeni ofise aynı titizlikle taşınırken daha önceden numaralandırılan sıra takip edilir. Ofis Taşıma karışıklığa meydan vermemek için sırasıyla taşıyıp kurulumu yapar. Çalışan personelin her konuda bilgisi olma şartı burada çok önemlidir. Elemanların, elektrik, marangozluk ve tesisat işlerinden anlayabilme özellikleri sayesinde, sökülen bütün eşyalar yerlerine uygun konulup montajı yapılarak kullanıma hazırlanır.

Dolap ve masa kurulumunda sallanıp düşme tehlikesi yaşanmaması açısından sabitleyici konularak zeminler düzlenebilir. Ayrıca beyaz eşyaların montajı da aynı titizlikle yapılarak kullanıma hazır hale getirilir. Ofis Taşıma kalabalık cadde ve sokaklarda taşınma işlemini insanların mağdur olmaması açısından mesai saatleri dışında veya pazar günleri yaparak, diğer ofislerin ve insanların etkilenmemesi amaçlanır. Önceden eksper tarafından yapılan kontrol sonucu uygun araç ve kişi gönderilen taşıma alanına, belli saatlerde yapılabileceği bilgisi verildiği takdirde daha pratik ve seri çalışma programı uygulatılmış olur.

Yoğun ve yorucu olan taşıma ve tekrar kurulum, Ofis Taşıma firmalarının her ne kadar işi olsa da zor ve stres yaratan bir süreçtir. Müşterinin karakteristik özelliği eşyalara zarar gelebilir düşüncesi, taşınma esnasında oluşabilecek kazalar, çalışan personele ve firmaya birçok sorumluluk yüklemektedir. Firmalar bunun için müşteri ile aralarında maddeler halinde hazırlanmış bir sözleşmeyi karşılıklı okuyup imzalayarak, olumsuzluklara karşı bir nevi önlem almış olurlar. istanbul ofis taşıma

Call Now ButtonHemen Ara